FLEXISEDLO BALOUN® je unikátní vynález pana Roberta Balouna, sportovního jezdce, trenéra koní a majitele české firmy Baloun®, která ho jako jediná na světě vyrábí. Zde najdete modely a ceny FLEXISEDEL.

FLEXISEDLO BALOUN® je pružné a přizpůsobivé anglické sedlo vážící pouze 3,5 kg, které má terapeutické účinky. Je vysoce komfortní pro jezdce i koně, protože odpruží nárazy a ochrání jejich páteř a klouby. Dokáže pracovat současně se hřbetem koně a natvarovat se podle něj v různé fázi pohybu (video zde). Umí se přizpůsobit i osvalení koně v průběhu tréninku. 

FLEXISEDLO BALOUN® je postaveno na flexibilní lamelové kostře. Má vyměnitelnou komoru, polštáře z vrstveného latexu a thermoaktivního gelu. Nemusí se docpávat a jednoduchá výměna komory se provádí na místě.

FLEXISEDLO BALOUN® je vhodné pro sportovní (video zde) i rekreační ježdění. Každé flexisedlo je napasováno na míru jezdci i koni (pasování sedel na míru zde) a následně je vyráběno v sídle firmy Baloun v České republice. Vybrat si můžete ze široké nabídky modelů a originálních designových provedení i velikostí od 14,5" až do 20". 

Zde si můžete si můžete objednat napasování flexisedla.

Podívejte se na videa, kde uvidíte jak flexisedlo pracuje a jak dokáže pomáhat koním a jezdcům: